Kuchnia angielska i amerykańska

Kuchnia angielska i kuchnia amerykańska w dużym stopniu są ze sobą powiązane. Połączenie tych dwóch kuchni wynika z tego, iż są one niemalże identyczne jeśli chodzi o menu i upodobania. Oba kraje posiadają swoją tradycję i to w dodatku rozpowszechnioną na świecie.

Szczególnie znane są wszelakie kanapeczki zwane sandwiczami, których dodatkiem może być tak naprawdę wszystko, przez co każdy ma możliwość stworzenia swojej niepowtarzalnej kanapki, a najważniejsze że będzie się w niej znajdować to co każdy indywidualnie lubi najbardziej.

Amerykanie najchętniej zajadają sie kanapkami podczas lunchu, czyli innymi słowy, podczas drugiego śniadania.

Kasze i jajka stały się w zasadzie głównym posiłkiem podczas śniadań. Można wybrać ulubiony rodzaj kaszy spośród pszennej, kukurydzianej, owsianej czy kaszy gryczanej, oczywiście podawana jest ona z mlekiem. Natomiast jaja zapewne najlepiej smakują na smażonym bekonie lub szynce. Do wyboru mamy również jajka sadzone, jaja w szklance a także różnorodne omlety. Dodatki stanowi masło i sery, a także napoje takie jak: soki owocowe i pomidorowe, i niezastąpiona czarna kawa, która ma za zadanie pobudzić nas z samego rana. Zaś w Anglii do śniadania popija sie bardzo mocną herbatę , najczęściej z mlekiem.

Podczas obiadu jako pierwsze danie serwowane są podobnie ja w innych zakątkach świata zupy. Szczególnie znane to: zupy rybne, a także ciekawą jest zupa żółwiowa.

Drugie danie stanowią potrawy mięsne np. z wołowiny, dziczyzny, drobiu itd. Dodatkiem do nich są oczywiście warzywa, ciekawie skomponowane i ziemniaki pieczone, za którymi Amerykanie przepadają. Anglicy do baraniny podają bardzo sławny sos miętowy.

Troszkę słodyczy należy tutaj wprowadzić poprzez naleśniki królujące w kuchni amerykańskiej, stanowiące na przykład element deseru. Potrawę tą można udekorować owocami lub polać smacznymi sosami, które urozmaicają smak naleśników. W Anglii natomiast prym wiodą puddingi oraz czarna kawa.

Należy jeszcze wspomnieć o tzw.fast-foodach, co oznacza szybkie jedzenie. Amerykanie bardzo je sobie upodobali co niekoniecznie służy ich zdrowiu. Uwielbiają hamburgery i hot-dogi ale także kurczaki pieczone na rożnie. Takie jedzenie także staje sie popularne w innych krajach, jednak nie na tak ogromną skalę jak właśnie w Ameryce, która zapoczątkowała tego typu posiłki.