Rodzaje drinków

RODZAJE DRINKÓW

Na całym świecie napoje mieszane podzielone są na wiele kategorii i grup. 
Podział ten jest konieczny ze względu na różnorodność oraz szeroki asortyment drinków.
Cechą  charakterystyczną wszystkich podziałów jest nazewnictwo, które wywodzi się z języka angielskiego i przyjęło się w wielu krajach.

Najistotniejszy podział obowiązujący w napojach barowych to: napoje proste, nalewane bezpośrednio z butelki oraz mieszane, które mogą być serwowane jako zimne (cold) lub ciepłe (hot).

Drinki mieszane tzw. American Drinks dodatkowo dzielą się na mniejsze kategorie. Oto one:

-        SHOT DRINKS to tzw. szybkie drinki, o małej pojemności.

Zazwyczaj wypijane są jednym łykiem. Jest wiele możliwości ich miksowania, jednak to co       jest niezmienne to podawanie ich bez dodatków, takich jak lód, czy plastikowa rurka.

-        LONG DRINKS lub inna nazw TALL DRINKS określa napoje o większej pojemności, podawane w wysokich i zazwyczaj wąskich szklankach wraz z rurka plastikową. Ich zadaniem jest orzeźwienie  i gaszenie pragnienia. Przy tego typu napoju można spędzić więcej czasu, ponieważ wskazane jest, aby pic go powoli.

Można wyróżnić tutaj pewną odmianę tego napoju jaka jest MEDIUM DRINK, czyli    z reguły mniejsza porcja, która wynosi od 100- 200ml.

-        SOFT DRINKS stanowią łagodną formę drinków, ponieważ są bardzo lekkie i bezalkoholowe. Jedynie można w nich wyczuwać aromatyzujący alkohol. Nimi także można się dłużej delektować, gdyż ilość w jakiej są podawane to 100- 200ml.

-        DIVERSE DRINKS stanowią kategorię troszkę odmiennych drinków.
W ich skład wchodzą: napoje kawowe zimne bądź ciepłe (coffee drinks), napoje wieloporcjowe (party drinks) a           także napoje mieszane przez barmana, butelkowane, które służą jako zapas.

-        HOT DRINKI mogą być odmiana każdego z wyżej wymienionych napojów. Zamiennikiem lodu jest w tym przypadku gorąca woda, która dodaje się według szczegółowej instrukcji.

Coraz częściej serwowane są DIET DRINKI, czyli bezalkoholowe i dietetyczne napoje.
Mają one charakter odżywczy i wzmacniający. Dostarczają niezbędnych witamin dla naszego organizmu.

Inną dość popularną formą drinka jest tzw. PICK-ME-UP.

Serwowany jest jako dowolny alkohol nalewany do kieliszka. Po tego typu napoje sięgają osoby chcące dodać sobie animuszu np. na początku zabawy.