Rodzaje barów

RODZAJE BARÓW

W zależności od zakresu świadczonych usług lokal kwalifikowany jest do odpowiedniego typu. W zawiązku z tym wyróżniamy klika rodzajów, których krótki opis znajduję się poniżej.

1. Cafe bar jest miejscem, gdzie można zasmakować najróżniejszych rodzajów kaw i herbat. Ponadto oferowane są wyroby cukiernicze i wspaniałe desery. W menu znajdziemy także napoje bezalkoholowe, ale również koniaki, wina i likiery. Spędzenie czasu w taki miejscu z pewnością należy do przyjemności. Bo któż z nas nie chciałby delektować się wspaniałymi smakami słodkości i aromatycznej kawy.

2. Jeśli mamy ochotę na przekąskę, odpowiedni będzie snack bar, czyli innymi słowy bar przekąskowy. Oferuje on posiłki zimne lub ciepłe, a dodatkowo szeroki asortyment napojów. Począwszy od zimnych i ciepłych, a skończywszy na napojach alkoholowych. Dania przygotowywane są bezpośrednio przez kucharza.

3. Troszkę inną odmianą baru przekąskowego jest grill bar. Podobne jak ten powyższy oferuje asortyment przekąsek zimnych i gorących, jednak stosowane dodatki są sporządzane przede wszystkim w urządzeniach grillowych, czyli różnego rodzaju rożnach. Przekąski podawane są przez barmana, a napojem jakie może on zaoferować są napoje zimne i gorące, a także wina, wódki i piwo.

4. Pub w Anglii jest miejsce często odwiedzanym przez mieszkańców danej okolicy. Jednak współczesne i nowoczesne puby rozszerzają swoja działalność wprowadzając rozrywkę tupu „disco”.
Szczególnie ważnym napojem w pubie jest piwo, dlatego też można się spotkać z wieloma jego odmianami. Dodatkowo podawane są zakąski do piwa.

5. Coctail bar wyróżnia się tym spośród innych dotychczasowych lokali, że oferuje dodatkowo napoje mieszane zimne, jak i gorące. Są to tzw. mixed drinki.
Dodatkowo bar powinien posiadać przegryzki, lub inne wyroby handlowe, które skutecznie zainteresują potencjalnych bywalców.

6. Winiarnia jest specyficznym miejscem oferującym różnego rodzaju wina i miody pitne oraz niewielki dodatki, takie jak np. paluszki, czy pierniki.
Jeśli trafimy do naprawdę dobrej winiarni możemy skosztować wyśmienitych win z najbardziej odległych zakątków świata, które z pewnością zadowolą najbardziej wybrednych smakoszy.